Samotni wśród samotnych

DAR WZAJEMNEJ OBECOŚCI WYZWOLI NAS Z SAMOTNOŚCI

Rekolekcje dla samotnych

Rekolekcje dla samotych

Wiele zawdzięczam rekolekcjom, które wciąż zmieniają moje życie.

Dawniej nie znałem praktycznie nikogo, nie wychodziłem z domu i wydawało mi się, że nic dobrego w życiu mnie nie czeka...

Dopiero doświadczenie Wszechmocnego Boga, dało mi siłę, abym przełamał bariery, które były we mnie i bym otworzył się na ludzi, z którymi się spotykam.

Niejednokrotnie słyszę od nich, że już samo bycie ze mną jest formą rekolekcji. Także poprzez pryzmat mojej niepełnosprawności, towarzyszące mi osoby inaczej widzą swoje życie, odkrywają jak wiele kryje się w nich dobra, piękna i niezwykłych możliwości.

Niejednokrotnie te talenty są ukryte, gdyż trudno jest spotkać osobę, przed którą nie musimy ukrywać tego co jest w nas najgłębsze, a zarazem najwrażliwsze...

Pomyślałem, więc o nieco innej formie rekolekcji, bardziej opartej na praktyce niż teorii. Polegałyby one na dzieleniu wspólnych przeżyć np. podczas spotkań, czy też wyjazdów np. na rekolekcje. Byłyby one też szansą odkrywania Boga, poprzez to, co jest w nas najbardziej ludzkie.

Z mojej strony mogę ofiarować Tobie zrozumienie, akceptację, obecność, gdyż wirtualny przekaz, nie zastąpi żywego kontaktu. Dzięki niemu równie Ty możesz uczestniczyć w tym, o czym piałem w moich publikacjach. Wydałem m.in. książeczki: "Docenić chwilę..." i "Być dla siebie Słońcem i Kwiatem", które są moim świadectwem życia

Proszę napisz na mój mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jeśli zainteresowała Cię tak forma rekolekcji, lub przynajmniej, co sądzisz o takiej formie odkrywania Boga, drugiego człowieka i samego siebie?

O samotności na Facebooku

Samotny Przyjaciel na Fb

Oblicza samotności

Utworzyłem tę stronę, aby dać szansę wzajemnego poznania i przełamania bariery samotności.
Niestety, komputer nie zastąpi ciepła drugiego człowieka i tego piękna, jakie można odnaleźć w naturze.
Lubię obcować z urokami przyrody, lecz wiele tracą nawet najpiękniejsze miejsca, jeśli przeżywa się je w samotności...
Dlatego chciałbym poznać kogoś, kto podobnie odczuwa otaczający nas świat i razem moglibyśmy m.in. zwiedzać niezwykłe miejsca.

Proszę napisz do mnie, jeśli doskwiera Ci samotność i trwanie w monotonii uciekających dni. Albo może szukasz czegoś więcej niż tylko oglądanie sztucznego życia w TV...?

Czekam na Ciebie... - Jacek

Szukaj w samotności