Samotność

W poszukiwaniu przyjaciół

Rekolekcje dla samotnych

Rekolekcje dla samotych

Wiele zawdzięczam rekolekcjom, które wciąż zmieniają moje życie.

Dawniej nie znałem praktycznie nikogo, nie wychodziłem z domu i wydawało mi się, że nic dobrego w życiu mnie nie czeka...

Dopiero doświadczenie Wszechmocnego Boga, dało mi siłę, abym przełamał bariery, które były we mnie i bym otworzył się na ludzi, z którymi się spotykam.

Niejednokrotnie słyszę od nich, że już samo bycie ze mną jest formą rekolekcji. Także poprzez pryzmat mojej niepełnosprawności, towarzyszące mi osoby inaczej widzą swoje życie, odkrywają jak wiele kryje się w nich dobra, piękna i niezwykłych możliwości.

Niejednokrotnie te talenty są ukryte, gdyż trudno jest spotkać osobę, przed którą nie musimy ukrywać tego co jest w nas najgłębsze, a zarazem najwrażliwsze...

Pomyślałem, więc o nieco innej formie rekolekcji, bardziej opartej na praktyce niż teorii. Polegałyby one na dzieleniu wspólnych przeżyć np. podczas spotkań, czy też wyjazdów np. na rekolekcje. Byłyby one też szansą odkrywania Boga, poprzez to, co jest w nas najbardziej ludzkie.

Z mojej strony mogę ofiarować Tobie zrozumienie, akceptację, obecność, gdyż wirtualny przekaz, nie zastąpi żywego kontaktu. Dzięki niemu równie Ty możesz uczestniczyć w tym, o czym piałem w moich publikacjach. Wydałem m.in. książeczki: "Docenić chwilę..." i "Być dla siebie Słońcem i Kwiatem", które są moim świadectwem życia

Proszę napisz na mój mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jeśli zainteresowała Cię tak forma rekolekcji, lub przynajmniej, co sądzisz o takiej formie odkrywania Boga, drugiego człowieka i samego siebie?

Dodaj komentarz

Komentarze  

#1 Marek 2019-06-04 01:30
Szczęść Boże, jestem mężem i ojcem, po pięćdziesiątce, trochę romantyczny, trochę rycerski, i trochę samotnik; jednak czasem czuję potrzebę porozmawiania, choć to niełatwe. Ludzie nawet mnie lubią, za to żona woli innych, i w tym problem. Czasem doskwiera osamotnienie. Może kto miałby ochotę zamienić kilka słów. Z Panem Bogiem!