Samotność

W poszukiwaniu przyjaciół

Przyjaciel w samotnym ogrodzie

Zapewne nie tylko we mnie jest pragnienie relacji z osobą, z którą podobnie odczuwamy, pragniemy, dobrze się rozumiemy i wzajemne odnajdujemy ukojenie samotności.

Mam świadomość, że dotyka ona nie tylko ludzi stanu wolnego, gdyż również małżonkowie bywają niezwykle samotni... Mogę sobie tylko wyobrazić, jak okropne musi być osamotnienie takich osób, które mieszkają razem, lecz żyją obok siebie; które wymieniają komunikaty, ale nie rozmawiają; które łączy wspólne łoże, jednak nie łączy ich miłość...

Te obserwacje sprawiają, że nie ma we mnie jakiegoś parcia na małżeństwo, gdyż miłość oblubieńcza nie może być przez człowieka "wyszarpana", lecz musi być przez Boga dana...

Człowiek sam może szukać tylko przyjaciół, z którymi można dzielić się tym, co jest w nas i wokół nas...

Tego poszukuję i pragnę... A Ty... ?

Oczywiście mam świadomość, że możesz odczuwać pewien lęk przed moją niepełnoprawnością, bo naturalne są obawy przed tym czego nie znamy... Mam jednak nadzieję, że powoli przekonasz się, że w gruncie rzeczy jestem normalny facet:) 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz